Blog

E- fatura Kontörü Nedir?

E- fatura kontörü artık günlük hayatımızda karşımıza sıkça çıkmaya başladı. Elektronik olarak belgeleme yapabileceğiniz bu sistem 2010 yılından beri kullanılıyor.  

E- faturanın açılımı elektronik faturadır. Elektronik faturalar diğer faturaların aksine kağıda basılı değildir. Elektronik ortamlarda hazırlanır ve tüm elektronik cihazlarınızdan bu faturalara ulaşabilirsiniz. Alıcı ve satıcı arasındaki alışverişi, saati, tarihi ve ödenen tutarı gösterir. 

E-fatura kontörü de elektronik faturalama yaparken kullanabileceğiniz bir ödeme yöntemidir. 1 kontör 1 faturaya eşittir.

Elektronik faturalandırmaya geçmenin birçok avantajı bulunuyor. Normal faturaya göre birçok konuda daha kullanışlı olan e-fatura ve kontörü hayatımızda birçok şeyi kolaylaştırıyor. 

  • E-fatura Avantajları

Normal faturayla işlem yapmak vakit çalabiliyor. Faturayı bastırmak, onaylatmak, yazdırmak, imzalamak, kaşelemek gibi birçok adımı bulunuyor. 

  1. E-fatura yapmak sizi birçok maliyetten kurtarabilir. Mürekkep, zarf, kağıt, kaşe gibi şeylere ihtiyacınız kalmaz. 
  2. Faturalar yollayacağınız kişilere hemen ulaşır.
  3. Faturalar karışmaz ya da kaybolmaz. Masaüstünüzde dosyalama şeklinde muhafaza ederek karışıklıklardan kurtulabilirsiniz.
  4. Tüm bunlar için çok fazla miktarda kağıt kullanmayarak çevreyi de koruyabilirsiniz. 
  5. E-fatura kontörü ile tüm maliyetlerinizi düşük ücetlerde ödeyebilirsiniz.

E-fatura’yı hukuki olarak diğer faturalardan ayıran bir özelliği yoktur. İki fatura türü de hukuken aynı kabul edilir. İstenildiği durumlarda e-fatura çıktı olarak da kullanılabilir. 

  • E-fatura Kontörü ve Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi e-fatura kontörü e-fatura maliyetleri için bir ödeme yöntemi. İhtiyacınıza özel fatura paketlerini kullanarak aya, döneme ya da yıla göre ihtiyacınıza göre kontör paketleri bulunuyor. Bu paketlerden yararlanarak fatura keserken 1 faturayı kuruş fiyatına mal edebilirsiniz.

Sizin için e-fatura kontörü hakkında merak edilen soruları yanıtladığımız yazımızın sonuna geldik. Diğer içeriklerimiz için sayfayı ziyaret etmeyi unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined