Blog

Mezunların İş Arayabileceği İş Bulma Siteleri

Üniversite hayatındayken birçok kişinin amacı en iyi şekilde eğitimini tamamlamak ve ardından da ideallerinde yer alan işi bulup hayata atılmaktır. Eğer ilk bölümü başarıyla tamamladığına inananlardansanız artık ikinci aşamaya geçmenizin vakti gelmiş demektir. İş bulma siteleri bu noktada çok işinize yarayacak.

İnternet, birçok alışkanlığımızı değiştirdi. Eskiden iş bulmak için mezunların yaptığı genel aktivite bir gazete bültenine abone olmaktan geçiyordu. Neyse ki internet ile bu da artık çok geride kaldı. İnternet sayesinde ilk başta bilgiye çok daha hızlı şekilde ulaşmamıza yardımcı olan internet daha sonradan tüm dünyayı bizim için ulaşılabilir kıldı. 

Tabii, online iş arama deneyimini yaşarken de size yine en iyi iş ilanı siteleri yardımcı oluyor. Bu liste içerisinde yer alan online iş ilanları siteleri de muhtemelen sizi en kısa yoldan başarıya götürebilecek olanların arasında yer alıyor.

1- Türkiye İş Kurumu

İş bulma siteleri arasında esube.iskur.gov.tr adresinden ulaşabileceğiniz internet sitesi iş arayanların ve işverenlerin bulaşacağı en önemli platformların arasında yer alıyor. Tabii bu platform yalnızca işveren ile iş arayanı bir araya getirmekle kalmıyor, aynı zamanda mesleki eğitim kurslarından, girişimcilik programlarına ve toplum yararına programlara kadar birçok kategoride insanlara hizmet veriyor. 

Olur da bir gün işsizlik ödeneği alacak olursanız, yine yolunuzun ilk düşeceği internet adreslerinden birinin de bu adres olacağını sakın aklınızdan çıkarmayın.

2- SecretCV

SecretCV şu anda ülkemizdeki en iddialı iş bulma sitelerinin arasında yer alıyor. Son derece göze hitap eden tasarımının yanı sıra aynı zamanda oldukça gelişmiş bir sistemi bulunuyor. Hem işvereni hem de iş arayanı en ince ayrıntısına kadar düşünen sistemin yardımıyla istediğiniz her alandan iş arayabiliyorsunuz. 

Hatta gelişmiş filtre seçenekleri sayesinde istediğiniz kriterlere sahip olan ilanlara çok daha kısa süre içerisinde ulaşabiliyorsunuz. Sisteme ayrıca sosyal profilleriniz sayesinde de üye olabiliyorsunuz. 

Dilerseniz bir dilerseniz de birden fazla CV oluşturup, bu CV’lerle istediğiniz iş ilanlarına başvuruda bulunabiliyorsunuz. Mezun olanlara en çok yardımcı olacak en kullanışlı sitelerden biri olan SecretCV’yi kesinlikle es geçmemeniz gerekiyor.

3- Kariyet.Net

Kendine has tasarımı ve marka olan adıyla yıllara meydan okuyan iş bulma sitelerinin arasında yer alıyor. Kariyer.net gelişmiş filtreleri ve  gelişmiş sistemiyle birlikte iş arayan veya işçi arayan herkesin en popüler buluşma noktalarından biri olarak biliniyor. 

Birçok benzersiz özelliğe sahip olan internet sitesi, günümüzde iş ilanı vermek isteyenlerin ilk tercih ettikleri adreslerin başında yer alıyor. Mezun olduktan sonra iş aramak isteyen kullanıcıların takip listesinde öyle veya böyle muhakkak bir yere sahip olması gereken sistemlerden birisidir. 

Aynı zamanda Kariyer.net  akıllı cihazlarınızla kullanabileceğiniz iOS ve Android uygulamalarıyla da sizleri uygulama marketlerinde bekliyor. Böylece istediğiniz her an bildirimler ve iş ilanları ulaşılabilir hale geliyor.

4- Yenibiris.Com

Hürriyet’in yelpazesi altında bulunan Yeni Bir iş, yine iş arayanların ilk olarak tercih etmesi gereken internet siteleri arasında geliyor. Sürekli olarak reklamlarından tanıdığımız ve ilgi çekici reklamları ile kısa süre içerisinde kendine aktif kitle oluşturmayı başaran bu internet sitesi sayesinde siz de idealinizdeki işe ulaşabilirsiniz. Gelişmiş bir sistemi ve gelişmiş filtre özelliğine sahip olmasının yanı sıra tasarımı da bir o kadar ideal ve kullanımı kolay. Yani, bir kariyer, iş ilanı sitesinden bekleyebileceğiniz temel ve yan özelliklerin büyük bir kısmını Yenibiris.com internet sitesi üzerinde bulabilirsiniz. Profilinizi oluşturduktan hemen sonra tek yapmanız gereken size en uygu ilanları bulmak ve başvurunuzu tamamlamak.

5- Eleman.net

Kaliteli tasarımının ardında kaliteli sistemi yatan iş bulma sitelerinden birisi de elaman.net internet adresidir. Dolu dolu geçmişe sahip olan bu internet sitesi hem iş arayan hem eleman arayan hemen herkesin ziyaret ettiği internet adreslerinin arasında yer alıyor. 

Son getirilen özellikle birlikte artık Eleman.net siteye giriş yaptığınızda bu ay içerisinde kaç kişiyi işe kavuşturduklarına dair de bir mesaj penceresi gösteriyor. Birçok küçük işletmenin yanı sıra kendini ispatlamış büyük markaların da iş ilanlarını ilk sayfada görebilmek mümkün. 

Gelişmiş filtre sistemiyle kısa süre içerisinde istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek ve başvuru yapmak mümkün hale getirilmiş. İş aramayı düşündüğünüzde sürekli takip etmeniz gereken bir diğer platformun eleman.net adresi olduğunu sakın unutmayın.

6- Unisbul.com

Daha çok üniversite mezunlarından ziyade hala üniversite eğitimini devam ettirmekte olan kişiler için hazırlanmış olan bir platform da unisbul.com internet sitesidir. Bu sitenin yardımıyla üniversite eğitimini alırken kendine iş bulmak isteyen hemen herkes bir ilan bulabilir. 

Ayrıca çocuğuna oyun abisi veya ablası arayanların da yine gözü kulağının bu internet sitesinde olduğunun altını çizmek gerekir. Eğer mezun olduysanız bu site belki çok az işinize yarayabilir fakat mezun olmadıysanız kesinlikle göz atmanızı önerebileceğimiz iş bulma sitelerinden birisidir.

7- Sahibinden.com

Evet, ne alaka dediğiniz sanki duyulur gibi… Sahibinden.com, aracıları aradan çıkartmak ve direkt alıcıyla satıcıyı buluşturmak amacıyla kurulan bir e-ticaret sitesidir. En azından bir e-ticaret sitesiydi demek sanırım daha iyi olacaktır. 

Özellikle son zamanda kendinde meydana getirdiği büyük gelişmelerle birlikte artık sahibinden.com içerisinde yer alan iş bulma kategorilerinin de son derece aktif olduğunu görebiliyoruz.

Her ay milyonlarca insanın girdiği ve sayısız ilanın koyulduğu internet sitesi artık iş arayanların da kuşkusuz ilk adresleri arasında yer alıyor olacak.

8- Careerjet.com.tr

İş bulma siteleri arasında yer alan Careerjet aslında yalnızca bizim ülkemize özgü bir site değil, yani tüm dünyaya açık olarak yayın yapan bir ilan ve kariyer sitesi. Fakat ülkemizdeki uzantısının son derece başarılı olduğunun altını çizmek ve bu güzel siteye mutlaka bu listede yer vermek gerekiyor. 

Careerjet sizleri son derece basit bir tasarımıyla ve tasarımından ziyade gelişmiş bir sistemiyle karşılıyor. İçerisinde tüm kategorilere yer veren bu site ile iş bulmak çok daha kolay olabilir. Ayrıca kalifiye eleman arayan birçok kişinin büyük sitelerin yanı sıra Careerjet’i de tercih ettiğini hatırlatmak sanırım iyi olabilir.

9- İsbul.net

İş bulma siteleri arasındaki isbul.net internet adresi uzun bir zamandır işveren ile elemanların bir araya geldiği platformlardan biri olarak biliniyor. Diğer kariyer sitelerine göre çok daha özgün ve benzersiz tasarıma sahip olan internet sitesi imajı kadar da özel ve gelişmiş bir sisteme sahiplik yapıyor. 

Mega şirketlerden daha çok büyük ve orta ölçekli işletmelerin sıklıkla tercih ettiği internet sitelerinden birisi olan isbul.net ile adeta pastanın diğer tarafı için iş araması yapılabilir denir. Ayrıca içerisinde hemen her kategoride aktif olarak iş ilanı bulunuyor. Üyelikleri ve diğer tüm özelliklerinin ücretsiz olmasının yanı sıra eleman arama ilanı vermenin de ücretsiz olduğunu belirtmek gerekir.

Bu yazımızda iş arayanlar için internetteki iş bulma sitelerini derledik. İş dünyasına dair daha çok bilgi için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi ne demek undefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefinedundefined